SKRĀPJA MASĀŽA „GUAŠA”
Ķīnas skrāpja masāžas pamatā ir senākās Austrumu masāžas tehnikas.
Masāžas nosaukums sastāv no divu ķīniešu hieroglifu kombinācijas: “Gua”, kas tiek tulkots kā “skrāpējošas kustības uz vienu pusi” un “Ša” – norāda uz visu slikto un nepareizo.
Masāžas laikā viss sliktais tiek izvadīts no cilvēka organisma caur ādas virsējo slāni.
Masāža tiek veikta, izmantojot īpašus skrāpjus jeb plāksnītes. Iedarbība skar noteiktas refleksogēnās ķermeņa un sejas zonas. Guaša skrāpju masāža ir efektīvs veids, kā novērst nosprostojumus audos, kas organismā rodas dažādu traucējumu rezultātā.
Ķīniešu mācība vēsta, ka vairums traucējumu rodas ārēju faktoru – karstuma, aukstuma, vēja, mitruma – ietekmē. Tā kā tie ķermenī nokļūst galvenokārt caur ādu, visefektīvāk tos izvadīt būtu tieši tāpat – caur ādu. Un šo uzdevumu lieliski paveic skrāpja masāža. „Guaša” masāžas tehnika stimulē organismu izstrādāt antioksidantus, aktivizēt paša aizsargspējas un izvadīt šlakvielas. Šo procesu rezultātā atbrīvojas enerģijas plūsma un organisms ar slimību tiek galā paša spēkiem.
Pēc skrāpja izmantošanas uz ādas var parādīties sārti pleķi un punkti. Tā kā konkrētās zonas ir reflektori saistītas ar noteiktiem orgāniem, iespējams viegli noteikt, kur tieši atrodas enerģijas pārrāvumi. Tas savukārt ļauj ķerties pie traucēto funkciju atjaunošanas. Masāžai novēršot aizsprostojumu izpausmes, normalizējas iekšējo orgānu darbība.
Masāžas laikā klients var izjust durstīšanu un vieglu dedzināšanu. Problēmzonās var parādīties diskomforts. Iespējama pat dīvaina čerkstēšana, kas atgādina smilšu graudiņu berzēšanos. Tiek uzskatīts, ka šī skaņa liecina, ka caur ādu izvadās toksiskie savienojumi. Pēc dažiem seansiem šī sajūta pāriet.
„Guaša” masāža ir viena no efektīvākajām organisma detoksikācijas metodēm. Procedūras laikā ķermenī sākas pašdziedināšanās, kas turpinās arī pēc seansa.
„Guaša” efektivitāti iespējams maksimalizēt, kombinējot to ar vakuuma burku masāžu vai sildīšanu ar vībotņu cigāriem.